PEINTBOLS

Peintbols – no angļu valodas – bumbiņa ar krāsu, tā ir komandu spēle ar peintbola „ieročiem” – markeri, kuri darbojās ar saspiesto gaisu un šauj ar krāsu bumbiņām.

Pie trāpījuma pretiniekam, bumbiņa pārplīst un atstāj krāsas pleķi. Spēlējot peintbolu ir jānēsā speciāla aizsargmaska, lai negūtu acs traumas. Lai masku spēles laikā neviens nenoņemtu, spēlētājiem līdzi seko un uzmana instruktors – tiesnesis. Lai nodrošinātu līdzjutēju, skatītāju drošību, visi spēļu laukumi ir norobežoti ar aizsargtīklu. Peintbola spēle ir daudz drošāka par futbolu vai kādu citu komandas spēli pie noteikuma, ka visi spēlētāji ievēro drošības tehnikas noteikumus. Peintbols ir ļoti populārs visā pasaulē starp visām vecuma grupām. Starp citu, skolas vecuma bērniem, tas ir mīļākais izklaides veids.

BIEŽĀK UZDOTIE JAUTĀJUMI

Drošība – tā ir mūsu prioritāte, visas spēles pilnībā ir kontrolējamas ar mūsu pieredzējušajiem instruktoriem. Viss aprīkojums, kas ir izmantojams spēlēs, ir drošs un paredzēts peintbola spēlei, pastāvīgi pārbaudāms un apkalpojams. Pats galvenais drošības noteikums – aizsargāt acis. Maskās uz spēles laukuma kategoriski aizliegts noņemt masku. Tiesneši pastāvīgi uzmana šī likuma izpildi. Bez tam skolu vecuma spēlētājiem tiek izdalītas paaugstinātas aizsardzības maskas, kuras bērns bez cita cilvēka palīdzības noņemt nevarēs. Jums nebūs jāuztraucas, ka bērns noņems masku spēles laikā un tiks savainots.

Jūs varat atvest jebkuru ļaužu daudzumu, bet spēlēt atsevišķi no citiem spēlētājiem jūs varēsiet pie noteikuma, ka grupā ir ne mazāk kā 6 cilvēki. Ja jūs esiet mazāk cilvēki, praktiski vienmēr ir iespējams iekļaut Jūs citā grupā, protams, pēc abpusējas piekrišanas.

Starta spēlētāja komplektā jau ir iekļautas 50 bumbiņas. Ja spēlētāji no sākuma ir noskaņoti «saudzēt patronas», tad ar tām pietiks. Ja spēlētājam nav ierobežoti līdzekļi, tad pēc statistikas vidēji viņš 1 reizē izšauj 200-300 bumbiņas, tas ir, papildus piepērk 100-200 bumbiņas. Protams, bumbiņu daudzums ir atkarīgs, ja spēlētājs «mērķē visā, kas kustās».

Ne tikai var, bet arī aktīvi piedalās. Apmēram katrs 3. peintbola spēļu dalībnieks ir sieviete. Tā kā peintbolā fizisks spēks neko nenosaka pirms trāpīga šāviena vai valšķīga taktiku manevra, tad sieviete spēlētājs ir līdzvērtīgs vīrietim.

Bumbiņas apvalks ir pagatavots no pārtikas želantīna un iekšā pildīts ar ūdens-nomazgājamu spilgtu šķidrumu. Pie trāpījuma šķērslī, želantīna apvalks plīst pušu un uz apģērba vai spēlētāja ķermeņa paliek plankums, pēc kura tiek noteikta sakāve. Ja spēlētājs ir saģērbies pietiekami cieši un peintobla ieroča šaušanas ātrums tika noregulēts pareizi, tad šāviens no attāluma parasti nekādas nepatīkamas izjūtas neizsauc. Ja augstāk minētie nosacījumi netika ievēroti, tad bumbiņas trāpījuma vietā var palikt apsarkums vai zilums, kurš noies pēc dažām dienām. Bumbiņas izlidojuma ātrumam «pieaugušo» grupās nedrīkst pārsniegt 300 pēdas sekundē (92 metri sekundē). Bērnu grupām mēs pazeminām ātrumu līdz 250 pēdām sekundē, kas ļauj ievērojami samazināt zilumu daudzumu jaunajiem kaujiniekiem. Tomēr, šaušana no peintbola marķiera pa pretinieku un iespēja «nopelnīt» zilumu – tā ir neatņemama spēles daļa peintbolā. Bet ticiet, iegūtais azarts spēles laikā aptumšos visas nepatīkamās sajūtas. Jo mazāk zilumu, jo izveicīgāks spēlētājs Tu esi!

Nav problēma! Jums rūpīgi izstāstīs noteikumus un apmācīs. Un patiesībā viss ir ļoti vienkārši – notēmē peintbola ieroci uz pretinieku un spied uz mēlīti. Viena uzspiešana ir viens šāviens. Spēles dienas beigās Jūs būsiet jau kaujinieks ar pieredzi.

Tā, kā jūs parasti ģērbjaties nodarbībām ar aktīvu sportu atkarībā no sezonas. Piemēram, spēlēšanai dzestros rudenīgos laika apstākļos, derēs blīvs sportisks treniņtērps vai džemperis ar sportiskām biksēm. Apavi attiecīgi – krosenes vai armijas tipa zābaki. Sietais vilnas ķēvpups būs īstajā laikā. Ja Jūs ņemsiet standarta spēļu komplektu, tad nomā iedos kamuflāžas kombinezonu, kuru uzvelk pa virsu Jūsu apģērbam. Nepieciešams ņemt vērā, ka iespējams pēc visiem piedzīvojumiem Peintbola Parkā, Jūs mazliet sasmērēsieties. Bet neuztraucaties – krāsa no bumbiņām un dubļi viegli izmazgājas.

Tā arī nav problēma! Peintbola Parka teritorijā strādā bufete, kurā pa saprātīgām cenām var paēst. Piedāvājumā: sviestmaizes, čipsi, šokolādītes, dažādi dzērieni u.c. Bez tam, pēc iepriekšēja pasūtījuma, mēs varam organizēt cienastu un uzklāt galdu. Svinībām mums ir speciāla ēdienkarte, kuru Jūs varat atrast nodalījumā «barošana». Papildus, Jūs varat noīrēt pie mums uz vietas grillu, nopirkt ogles (vai atvest līdzi) un rīkot lielisku pikniku.

Sagatavošanās un pirms spēles laikā visi spēlētāji atrodas centrālas bāzes teritorijā, kur izvietotas mājiņas-ģērbtuve un bufete. Pēc spēles Jūs ar savu draugu pulku varat uzturēties pie vienas no nojumēm upes krastā. Nojumi var norezervēt iepriekš. Nopietnāku svinību rīkošanai var noīrēt Viesu māju ar blakus teritoriju.