airsofts

Kas ir AIRSOFTS?

Airsofts ir aizraujošs komandu taktiskais sporta veids, kurš rada neatkārtojamas emocijas un ļauj izrauties no ikdienas.

Dalībnieku mērķis ir trāpīt viens otram ar plastmasas bumbiņām (tā saucāmie BB's) no kurām neizdalās krāsa (kā peintbolā), tapēc katram dalībniekam pašam vajag atzīties, ka viņam trāpija. Var pateikt, ka airsofts ir spēle uz patiesību.

Airsoftā dalībnieki izmanto vieglo pneimatiku (max 1.5 džouli) airsofta ieročus, kas pēc svara un ārējā izskata identiski īstiem ieročiem - replikas.

Mūsdienās airsofts izplatījies visā pasaulē un ir saņēmis lielu atzinību aktīvajā atpūtā un sportā.

Airsofts parādījās 20. gadsimta 70. gados Japānā, kad radās ideja izveidot ieroču replikas, kuras varēja lietot ikviens cilvēks.

Kad airsofts tikai parādījās Latvijā, bija tikai mazas draugu spēles, bet šodien tas r ļoti populārs.

Lielākie airsoft ieroču ražotāji atrodas Japānā, Ķīnā, Taivānā, ASV.

AIRSOFTA ATŠĶIRĪBA NO PEINTBOLA.

Airsoftu bieži salīdzina ar peintbolu, bet šai spēlei ir cita dinamika, citi ieroči, bumbiņu lidošanas attālumi un spēļu variācijas.

Lai pietuvinātu airsoftu realitātei, dalībniekiem ir maskēšanās formas, airsoft ieročus aprīko ar dažādām papildierīcēm, kā arī komandas bieži izmanto militāra stila taktiku.

DROŠĪBA SPĒLES LAIKĀ.

Airsoft spēlē drošība ir galvenais priekšnoteikums labai un atbildīgai spēlei. Lai airsofts būtu drošs, blakus laukumiem ir speciālas zonas, kur airsoft ieročiem ir jābūt drošinātāja režīmā un dalībniekiem ir aizliegts lietot tos. Par aizsardzības līdzekļiem ir noteikts lietot aizsargbrilles un/vai aizsargmaskas. Dalībniekiem ir atļauts novilkt aizsargbrilles tikai drošības zonās, pretējā gadījumā dalībnieku diskvalificē no spēles.