Video background
Play
shape

AIRSOFTS

Airsofts ir aizraujošs taktiskais sporta veids, kurš rada neatkārtojamas emocijas un ļauj izrauties no ikdienas. Airsoftā izmanto reālu šaujamieroču kopijas, kas munīcijas vietā izmanto plastmasas bumbiņas. Šo sporta veidu parasti spēlē komandās, sekojot organizatora veidotam scenārijam. Scenāriju izpilde prasa garīgu un fizisku piepūli, tā atklājot un attīstot spēles dalībnieku spējas, prasmes un īpašības, kuras noder komandas saliedēšanā un izvirzīto mērķu sasniegšanā. Airsofts Latvijā paliek populārāks, jo ir aizraujošs veids, kā pavadīt brīvo laiku ar draugiem, kolēģiem vai domubiedriem.

KAS IR AIRSOFTS?

Airsofts – tās ir aizraujošs komandu taktiskais sporta veids, kurš rada neatkārtojamas emocijas un ļauj izrauties no ikdienas.

Dalībnieku mērķis ir trāpīt viens otram ar plastmasas bumbiņām (ta saucāmie BB's) no kurām neizdalās nekāda krāsa (ka peintbolā), tapēc katram dalībniekam pašam vajag atzisties ka viņam trāpija. Tapēc var pateikt, kā airsofts ir spēle uz patiesību.

Airsoftā dalibnieki izmanto vieglo pneimātiku (max 1.5 džouļi) airsofta ieročus, kas pēc svara un ārējā izskata identiski īstiem ieročiem. Vel vajag pateikt, kā airsoft ieroči ir tikai ieroču replikas.

Mūsdien airsofts izplatījās visā pasaulē un saņema lielu atzinību aktīvajā atpūtā un sportā.

AIRSOFTA VĒSTURE

Airsofts paradījās 20. gadsimta 70. gados Japānā, kad radās ideja izveidot ieroču replikas, kuras varēja lietot ikviens cilveks.

Kad airsofts tikai paradījas Latvijā, bija tikai mazas draugu spēles. Bet šodien viņš kļuva ļoti populars.

Lielākie airsoft ieroču ražotāji atrodas Japānā, Ķīnā, Taivānā, ASV.

AIRSOFTA ATŠĶIRĪBA NO PEINTBOLA.

Airsoftu bieži salīdzina ar peintbolu, bet šai spēlei ir cita dinamika, citi ieroči, bumbiņu lidošanas attālumi un spēļu variācijas.

Vēl, lai pietuvināt airsoftu realitātei, dalībniekiem ir maskēšanās formas, airsoft ieročus aprīko ar dažādām papildierīcēm, kā arī komandas bieži izmanto militāra stila taktiku.

DROŠĪBA SPĒLES LAIKĀ.

Airsoft spēlē drošība ir galvenais priekšnoteikums labai un atbildīgai spēlei. Lai airsofts būtu drošs, blakus laukumiem ir specialas zonas, kur airsoft ieročiem ir jābūt drošinātāja režīmā un dalībniekiem ir aizliegts lietot šos ieročus. Par aizsardzības līdzekļiem ir noteikts lietot aizsargbrilles un/vai aizsargmaskas.

Aizsargmaskas ir drošākas, jo nodrošina visu sejas daļu.

Dalībniekiem ir atļauts novilkt aizsargbrilles tikai drošības zonās, pretējā gadījumā dalībnieku diskvalificē no spēles.

VĒLATIES JUSTIES KĀ ĪSTS CĪNĪTĀJS? ZVANIET MUMS!